Alpy - Totes Gebirge - z jihu

Kdy: červenec 2001
Kdo: Petr K., David, Petr G., Honza

Fotografie:

David: Foto 1 | Foto 2 | Foto 3 | Foto 4 | Foto 5 | Foto 6 | Foto 7 | Foto 8 | Foto 9 (celkem 45 fotek)
Petr: Foto 1 (4 fotky)

Z Petrovy databanky:

odjezd ve čtvrtek k večeru

pátek ráno
cesta Ok, až na foto v tunelu. cestou ucházející počasí, když sme dorazili k cíli, už pršelo (bouřka). teď je 8 hodin a chčije furt. asi strávíme tři pěkné dny v autě na parkovišti. apropó, grygouš opět zdržoval při odjezdu z prahy (asi o hodinu později). jinými slovy, přijeli jsme pro něj dříve, nežli přišel z práce (od maminky grygové sme letos dostali banány). čtem si postupně všichni bravo.
12.00
odjeli jsme z hory vysoké, protože furt prší.
15.00
jsme kousek za gmundenem, samozřejmně prší, ale míň. jíme u ňákýho zrušenýho krámku v ňáký malý vesničce. péťa se zrovna výborně rozčílil, protože se dozvěděl, že zatímco dopoledne pospával, s davidem jsme si dali polívčičku, a když se vzbudil, hned jsme odjeli, aniž by sme dovolili najíst se. výborná sranda. honza nejí vůbec. jedem najít ňejaké místečko v horách, protože kemp v gmundenu by nás přišel na cca 450 šílenců. za drobný jsem koupil kočičí jazýčky.
je 16.20.
pospáváme pod stříškou u zrušenýho krámu, prší, nebe je jednolitě šedé bez známky zlepšování. ještě že neni moc velká zima (aspoň mě). s peťou jsme si cestou sem prohlídli lví městečko Bad Ischl, moc hezké.
16.40.
david spí. a prší
17.30.
stále prší. david spí.

sobota ráno.
nakonec jsme zakotvili u starého známého dobrého AlmSee, kde jsme se navíc dozvěděli, že je tady sice zákaz campování, ale ta jedna noc je v pohodě. david s péťou spali ve stanu, já s honzou v autě. stále prší. je kolem desátý. úspěšné počasí pokračuje. přesto jsme si naplánovali alespoň malý výlet na blízký kopeček (vyhlídka nad jezerem, převýšení cca 400 metrů). jen s foťáky a kamerou. péťa před chvílí pravil, že už s náma v životě nikam nepojede, protože jsme ho donutili ještě nenasnídaného nastavit kameru a sekvenčne kamerovat blízké údolí.
16.40.
právě jsme se vrátili z procházky, prodloužili jsme ji o výlet k jezeru. konečně jsme si zafotili, david už vyměnil film. zpátky jsme šli potokem, nádhera. jen jsme trošku mokří. jdem se najíst.
20.00
právě jsem byl na fotografické procházce na druhé straně jezera. jsem velmi optimisticky naladěn, cvaknul jsem asi 11 snímků. ostatním je zima, chtěli by do čech, ale už jsem vymyslel výlet na zítřek. převýšení 1200 m, hned vedle Traunsee. začíná být celooblohově jasno. jdem spát pod širák. péťa luští slovenskou křížovku. david si čte ve spacáku v autě. honza mrzne. vaříme čaj.

neděle ráno
probouzíme se do nádherného jasného rána, na parkovišti u wildparku, kde se nesmí campovat a nechávat přes noc auto. asi se ale na zvířátka vykašlem a půjdeme někam nahoru. teď sušíme vjeci, v noci bylo poněkud frešno. ráno v osm byla ještě všude jinovatka.

neděle večer
tak jsme došli.
krásně uťapaný, odpočíváme dole u jezera, je devět a za chvíli frčíme domů. cesta byla úžasná, cestou nahoru jsem dost pobrekával, přecejen fyzička už dávno není co bejvala. sestup taky dost náročnej, tolik lan a takovou strmost jsme ještě neměli. těšíme se k donaldovi.

noc - donald má zavříno
Roky
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
Poslední aktualizace: 20.10.2005